מודעות

צעצועים

  צעצועים אהובים עלינו עוד מימי ילדותנו, ובעידן השפע בן ימינו, ניתן לטבוע בין אינספור הצעות ורעיונות. צעצועים מיועדים בעיקר לילדים בגיל הרך ולילדים הצעירים, אולם ישנם גם צעצועים האהובים על ילדי בית הספר.
  צעצועים לגיל הרך תורמים להתפתחות המוטורית של ילדינו בגיל הרך. הליכונים צבעוניים בצורות שונות, אותם דוחפים הפעוטות בגילאים בהם הם רק מתחילים ללכת, מלמדים אותם מיומנויות של הליכה ושמירה על שיווי המשקל. גם צעצועים כמו השחלת טבעות ואפילו צעצועים המיועדים לנשיכה, מגרים את החושים הצעירים שלהם לחקור ולבחון מרקם וצבע, גודל וצורה.
  מתנה ליולדת יכולים להיות צעצועים לתינוקות, אם אתם רוכשים צעצועים לתינוקות, שימו לב כי הם מיועדים לגיל הספציפי והרך, וכי הם בטיחותיים ואינם כוללים חלקים קטנים, העשויים להוות סכנת חנק ובליעה.   
  צעצועים האהובים במיוחד על ילדים, הם רכבת עם קטר הנוסעת בתוך מסילה, וניתנת להרכבה ולפירוק מהיר, לגו בשלל גדלים, וצעצועי מים איתם ניתן לשחק בבריכה ובים בימי הקיץ החמים. בנים אוהבים במיוחד אקדחים ורובים, ובנות יעדיפו בובות אשר אליהם נלווים כל אביזרי האיפור והקוסמטיקה המדומים.
  שני המינים גם יחד נהנים לשחק במטבחים מוקטנים אשר ניתן לרכוש בחנויות השונות, ובמשחקי 'כאילו' ו'נדמה לי' כמו צעצועים של עמדת רופא או אחות, קופה מצלצלת של מוכרים ומוכרות בסופר שכונתי, ועוד.
  לפני שאתם רוכשים צעצועים לילדים, חשוב להיוועץ איתם ולהגדיר להם מראש מהו התקציב אשר החלטתם להקדיש לקנייה. חשוב כמובן גם להתחשב בטעמם וברצונותיהם. יש ילדים אשר יעדיפו צעצועים כמו בובות בד רכות, קורקינט, ואחרים אשר יבקשו להם צעצועים מתוחכמים הדורשים גם חשיבה.  
  צעצועים אהובים קשורים בחרבות, בשרביטי נסיכות, ובתחפושות שונות אשר הילדים נהנים לפשוט וללבוש גם ביום-יום ולא רק בפורים.
  בנוסף קיימים בשוק המפתוח גם מגוון צעצועים התורמים לחשיבה, לזכרון ולמוטוריקה, בגילאים השונים.
  הורים רבים מעדיפים לרכוש צעצועים אשר מעוררים את החשיבה, הדמיון והיצירתיות של הילד אולם חשוב לזכור כי צעצועים עשויים לסייע גם ברכישת מיומנוית חברתיות. צעצועים מעודדים ילדים להתחלק ולהפנים מהו שיתוף ומהי חברות, ולהתמודד עם תחרות, וכל אלו נחשבות לפעולות אשר אינן קלות כלל ועיקר לילדים, ובעיקר לילדים בגיל הרך.

נסו גם: