מודעות

מתקני משחקים

    זה לא נעים לראות גן סגור אבל זה יותר לא נעים לראות גן ללא מתקני משחקים. חלק גדול ומשמעותי מאוד ברצון של הילדים להגיע לגן, מלבד החברים, הם כמובן מתקני משחקים המשמשים אותם להעברת הזמן בכל יום וכמובן להתפתחות המוטורית והשכלתנית. ההורים המבקשים למצוא עבור הגוזל שלהם את הגן הטוב ביותר, בוחנים היטב את המתקנים הקיימים בגן, בתוכו ומחוצה לו. המשחקים הללו עוזרים לילד להתפתח ולפתח קואורדינציה, יצירתיות וללמוד כיצד לשתף עם האחר וליצור מכנה משותף עם חברים. בעבר היינו רגילים לראות מתקני משחקים פשוטים שכללו בדרך כלל מגלשה, נדנדה וארמון מעץ עם מבוך. כיום, עם ההתפתחות הטכנולוגית, הילדים שלנו דורשים יותר ובכדי לפתח את המחשבה שלהם, אנחנו צריכים לאתגר אותם. כידוע, כמעט כל ילד בישראל יודע כיצד לשחק במשחקי מולטימדיה במחשב או בפלאפון חכם, לכן אותם משחקי חצר לעיתים ייראו לו משעממים מאחר וזה המצב, חשוב שהגננת תוודא כי הילדים משחקים אחד עם השנייה במהלך היום ולא מתעסקים בטכנולוגיה.

    פינת משחקים מאתגרת

    בעבר הילדים נהגו לשחק ביחד, אך כיום ניתן לראות ילדים שמתרכזים אך ורק בטלוויזיה או בטלפון הנייד. בכדי למנוע זאת, חשוב להעניק לילדים אתגרים ולהוכיח להם שניתן לשחק עם מתקני משחקים בחצר וליהנות באותה מידה. פינות המשחקים הן הרבה יותר מתחכמות ומצריכות מחשבה ויצירתיות, כמו אותן פינות סוציו דרמטיות, דרכן הילדים מפעילים את מירב החושים שלהם ולומדים כיצד להתמודד מול קהל. חלק מהפינות מכילות תאטרון בובות, בו הילד צריך להציג לשאר הילדים הצופים בו, הצגה בה הוא אמור להיות כמה שיותר יצירתי וחדשני. הילדים לומדים את חלוקת התפקידים ומשתדלים להיות קשובים בשקט, בעוד הילד שמציג מתמודד מול קהל קשה ומשתמש בחוש האלתור שלו.

    מתקני משחקים בטיחותיים

    הורים הבוחרים לילדים שלהם גן ילדים, מעניקים חשיבות רבה בבחירה שלהם לכל אותם מתקני משחקים, שבעזרתם הילד שלהם יפתח את המחשבה שלו וילמד כיצד להתנהל. גן עם מתקני משחקים חדישים ואטרקטיביים ימשוך את תשומת ליבם של ההורים, יחד עם הרמה של הגננת והסייעות, גן איכותי חייב להכיל מתקני משחקים מתקדמים ובטיחותיים.


נסו גם: