מודעות

משחקי חשיבה

  סוד קסמם של משחקי חשיבה הוא בעובדה הפשוטה, שהם טומנים בתוכם חשיבה, אסטרטגיה, ותחרות, שלושה אלמנטים אשר מעוררים אותנו ולכן גם אהובים על חלק גדול מאיתנו.
  משחקי חשיבה רבים הם שם דבר בעולם כולו והם משוחקים גם במסגרות גבוהות, בליגות ובתחרויות. כך לדוגמה משחק השח-מט האינטיליגנטי, אשר דורש כושר חשיבה מפותח להפליא, איכויות של אסטרטגיה וריכוז עזים, ותחרויות רבות נרקמות סביבו ברחבי העולם. משחקי חשיבה מסוג זה נלמדים גם במסגרת חוגים שונים לילדים, לבני נוער, ולמבוגרים.  
  בחנויות המשחקים והרשתות השונות, ניתן למצוא משחקי חשיבה ישנים ואהובים, לצד חדשים ומוכרים לנו פחות. מידי חודש מוערמים על המדפים בחנויות משחקי חשיבה חדשים, אולם הנמכרים ביותר הם עדיין המשחקים הנוסטלגיים המעודדים חשיבה, כמו שבץ נא, מה במשבצת, ופאזלים, הכוללים בעיקר ערכות ענק של פאזלים מאתגרים בני מאות חלקים, ופאזלים תלת מימדיים. כיום רווח גם ה'סודוקו' המתאגר ומעורר המחשבה וכמו כן משחקי באבלס אשר סוחפים מבוגרים וצעירים כאחד.
  בחנויות לממכר משחקי חשיבה ניתן לקבל הדרכה מהמוכרים, אשר מנוסים במגוון המוצרים המוצעים למכירה. בחלק מהחנויות גם יניחו לכם להתנסות במשחקים ולבחון האם אלו הם משחקי חשיבה אשר מתאימים לגילכם ולאופייכם, עוד טרם תהליך הרכישה.
  ניתן למצוא חבילות שלמות של משחקי חשיבה אשר כוללים מספר משחקים קלאסיים, בערכה אחת. חבילה משחקי חשיבה לכל המשפחה תספק הנאה מרובה בטיולים, פיקניקים בחיק הטבע וגם סתם על השטיח בסלון הביתי והנעים.
  משחקי חשיבה לילדים ולמבוגרים מובילים ברשימת המתנות המבוקשות. משחקי חשיבה ואסטרטגיה נפוצים בעשור האחרון גם במחשב וניתן לשחק אותם און ליין מול יריבים ווירטואליים בארצות רחוקות. משחקים אלו כוללים משחקי קלפים ווירטואליים, משחקי מלחמה וקרבות, ומשחקים קלאסיים כמו דמקה, שח-מט ושש-בש.
  משחקי חשיבה  הם בין המשחקים האהובים ביותר על ילדים ומבוגרים, בין אם מדובר במשחקי מחשב, ובין אם בחווית משחק אמיתי, ובלתי אמצעי.

נסו גם: