מודעות

משחקי חברה

  משחקי חברה אהובים על ילדים ומבוגרים. מדובר במשחקים בהם משתתפים לפחות 3-4 חברים, או יותר, כאשר במשחקי חברה רבים משתתפים לעיתים גם עשרות משתתפים. משחקים אלו היו הבסיס לימי הולדת של ילדים, מאז ומתמיד.
  משחקי חברה ניתן לשחק באמצעות מילים או מנגד באמצעות פנטומימה, אשר סוחטת פרצי צחוק פראיים מהמשתתפים. ניתן להזמין 'מפעיל' אשר מתכנן את האירוע ומפעיל את הילדים או המבוגרים, או להפיק משחקי חברה והפעלות באופן עצמאי, ובכך לחסוך בעלויות.
  משחקי חברה למבוגרים כוללים משחקי נוסטלגיה מהילדות, לצד משחקים חדשים. משחקי חברה נדרשים בימי גיבוש מטעם מוסדות עבודה, במסיבות רווקים או רווקות, ובכל מסגרת בה מבקשים המשתתפים להכניס נופך חווייתי המקשר בין החברים. משחקי חברה כוללים משחקי אלתור המפעילים את הדמיון, משחקי מילים, ומשחקים ספורטיביים.
  משחקי חברה אהובים כוללים את 'מירוץ השליחים' האתגרי, המוכר לנו עוד מימי תנועות הנוער, אשר במסגרתו מחולק האיזור לתחנות, ובכל תחנה ניצב שופט אשר מקריא לשחקנים את משימתם הבאה.
  פרה עיוורת הוא בין משחקי החברה האהובים על ילדים במסיבות יום הולדת, ובמסגרתו ניצב במרכז שחקן אשר עיניו קשורות, ועליו לתפוס את המשתתפים אשר נפסלים אם 'הפרה' תופסת אותם. משחקי חברה נוסטלגיים נוספים הם 'אמת או חובה', כאשר המשתתפים ישובים במעגל, ובמרכז מונח בקבוק אשר מסובב בכל פעם אחד המשתתפים. כאשר פיית הבקבוק נעצרת ומכוונת לעבר אחד המשתתפים, עליו לבחור במשימת 'אמת', במסגרתה יהיה עליו לגלות דבר מה אישי למשתתפים, או במשימת חובה בה יוטל עליו לבצע משימה כלשהי.
  משחקי חברה למבוגרים משולבים לא פעם בסדנאות להעצמה אישית, בסדנאות צחוק וחו רעיונות למשחקי חברה לילדים ולמבוגרים ניתן למצוא בספרים ומגזינים וגם באתרי האינטרנט השונים.

נסו גם: